کارگر هک شد

پایگاه اطلاع رسانی کارگران استان مرکزی

رییس سازمان امور اجتماعی:مشکلات ما ریشه در فرهنگ، اقتصاد و مدیریت استان دارد

رییس سازمان امور اجتماعی استان مرکزی گفت: بررسی مشکلات و موانع موجود در استان بحثی فرا دستگاهی است و نیاز به همکاری و مساعدت تمامی دستگاه های اداری در استان دارد.

وی در رابطه با مشکلات فعلی در استان مرکزی گفت: ریشه مشکلات استان یک روزه ایجاد نشده است از این‌رو به تلاش همه مسوولان احتیاج دارد تا این موانع مشکلات رفع شود و مشکلات ما ریشه در فرهنگ، اقتصاد و مدیریت استان دارد و این درحالی است که بسیاری از شرکت های استان مرکزی از اصول نوین جهانی بی اطلاع هستند و متاسفانه جای کمبود هایی بسیار در این زمینه مشهود است.

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه 31 مرداد1388ساعت 18:51  توسط کارگر  | 

اسفندیار رحیم مشایی به دو ماه انفصال از خدمت، توبیخ با درج در پرونده و کسر از حقوق محکوم شد

اسفندیار رحیم مشایی به خاطر ادامه تفویض  غیرقانونی اختیار مالی به فردی در دوران مسوولیت خویش به دو ماه انفصال از خدمت و  نیز به دلیل تخلفات مالی دیگر به توبیخ با درج در پرونده و کسر از حقوق محکوم شده است.

بنابراین گزارش، رحیم مشایی به دلیل ادامه تفویض غیرقانونی مالی به سيد حسين صابري مدیرکل میراث فرهنگی قم در دوران مسوولیت خود که  این تفویض با مواد 52 و 53 قانون محاسبات عمومی کشور مغایرت داشته است در هیات مستشاران دیوان محاسبات محکوم شده است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه 29 مرداد1388ساعت 20:23  توسط کارگر  | 

دکتر عبدالرضا شيخ‌الاسلامي بر کرسی وزارت کار و امور اجتماعي می نشیند

                                                                                           

رییس جمهور دکتر عبدالرضا شيخ‌الاسلامي را به عنوان وزیر کار دولت دهم  معرفی می کند.عبدالرضا شیخ‌الاسلامی که در دوران زمامداری شهردار سابق تهران و رئیس‌جمهور فعلی، وظیفه مشاورت و مدیرکلی دفتر شهردار پایتخت را بر عهده داشت، یکی دیگر از یاران رئیس‌جمهور بود که از شهرداری به دولت کوچ کرد و در اولین گام به استانداری استان هرمزگان منصوب شد. او سه ماه پس از ترک بندرعباس و حضور در مجموعه پاستور از سوی رئیس دولت نهم با حفظ سمت به ریاست گروه مشاوران جوان رئیس‌جمهور منصوب و در واقع جایگزین مهرداد بذرپاش شد. ریاست بر شورای سیاست‌گذاری و نظارت بر انتشار آثار و اندیشه‌های رئیس‌جمهور یکی دیگر از احکامی است که در طول دو سال گذشته از سوی رئیس دولت نهم برای شیخ‌الاسلامی صادر شده است.
سوابق کاری او به این شرح است:

دکتراي مهندسي عمران از دانشگاهعلم و صنعت 
مشاور و رئيس دفتر رئيس‌جمهور در دولت نهم 
استاندار استان هرمزگان 
استاد و عضو هيأت علمي دانشکده مهندسي عمران دانشگاه علم و صنعت
دستيار ويژه رئيس‌جمهور در سازماندهي نيروي انساني

+ نوشته شده در  چهارشنبه 28 مرداد1388ساعت 20:33  توسط کارگر  | 

رییس فراکسیون کارگری مجلس:مشكلات كارگران را نمي‌توان پنهان كرد

رییس فراکسیون کارگری مجلس با تاكيد بر اين‌كه مسائل و مشكلات كارگري را نمي‌توان پنهان كرد، گفت: سهام عدالت، دستمزد كارگران و ده‌ها مشكل ديگر در ارتباط با كارگران وجود دارد

مسئول امور استان‌هاي خانه كارگر تصريح كرد:۹۰ درصد از كار خانه كارگر صنفي و ۱۰ درصد آن سياسي است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه 28 مرداد1388ساعت 19:28  توسط کارگر  | 

وزیر راه مهمان تجمع کارگران واگن پارس

 

مهرورزان اراک:همزمان با حضور وزیر راه وترابری در اراک ، کارگران کارخانه واگن پارس در مقابل درب ورودی این کارخانه تجمع کرده بودند ونسبت به پرداخت حقوق عقب افتاده خود گلایه داشتند.

که وزیر راه وترابری در میان آنها حاضرشد وبه بیان مواردی پرداخت.

دراین هنگام کارگران ناراضی همچنان اعتراضات خود را ادامه دادند و خواهان پرداخت حقوق عقب افتاده خود شدند که وزیر راه وترابری نیز گفت: من برای حل مشکل شما نیامده ام بلکه تنها برای بیان نقطه نظرات خود آمدم وتنها می توانم مشکلات شما را نیز به گوش رییس جمهور برسانم.

کارگر:کارگران واگن پارس اراک طی ۹۰ روز گذشته تنها چهارصد هزار تومان حقوق دریافت کرده اند.ودر پی به نتیجه نرسیدن پیگیری های آنها با مسولین شرکت در مقابل درب ورودی شرکت اجتماع کردند و قصد خروج از شرکت را داشتند که با دخالت فعالان کارگری ازاین امر منصرف شدند.

 معلوم نیست چرا راه آهن جمهوری اسلامی ایران که زیر نظر آقای وزیر فعالیت می کند و سهامدار واگن پارس است از تولیدات این شرکت کمتر استفاده می کند وبرای خرید از خارج پیشگام است.

ایسنا: وزير راه‌وترابرى در جمع کارگران معترض اين کارخانه گفت: بر دستان کارگران بايد بوسه زد زيرا، اين کارگران همواره دين خود را به مملکت ادا کرده‌اند


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه 28 مرداد1388ساعت 19:19  توسط کارگر  | 

آقای استاندار! بدانید و آگاه باشید

کارگر:این مطلب را دوستی با نام كارگر ليسانسيه قراردادي اهل اراك خطاب به استاندار محترم مرکزی ارسال نموده اند

 جناب آقاي شعباني فر
استاندار محترم استان مركزي
در جريان مشكلات شركت صنايع اراك و اعتراضات كارگران به عملكردها و خصوصا بازديد روز يكشنبه نماينده وزارت كار از اين شركت، اتفاقات جالبي روي داده است كه قابل تامل است و خوب است كه بدانيد و آگاه باشيد

 چرا كارگزاران شما چنين بي محابا و ناشيانه ديگران را ناحق و خود را محق مي دانند واصولا اين افراد با اين طرز تفكر و اطلاعات و آمار ساختگي شايستگي كارگزاري دولت جمهوري اسلامي را دارند يا خير؟!

ظاهرا بعضي از دوستان نمي دانند كارگري كه طي 5 ماه گذشته 000/300 تومان حقوق گرفته، چگونه زندگي مي كند؟ به راستي كه اگر مي دانستند، زندگي اين كارگر با اين شرايط را بنيان گذاري اقتصاد نوين جهاني تلقي مي كردند!!


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه 27 مرداد1388ساعت 19:48  توسط کارگر  | 

کارگران و اصل 44 قانون اساسی

۱۴ ماه هم از زمان ابلاغ قانون اصل 44، 50 ماه از زمان ابلاغ سیاست‌های کلی این موضوع و چندین ماه هم از ابلاغ قانون متعهد شدن واحدهای واگذار شده به اینکه تا پنج سال بعد از واگذاری هیچ نیرویی را اخراج نکنند می‌گذرد اما هنوز فعالان و مقامات کارگری ابراز نگرانی از این روند خصوصی‌سازی می‌کنند و معتقدند با این خصوصی‌سازی بیشترین قشر متضرر کارگران بوده‌اند که به راحتی و به دلیل نبود نظارتی از سوی دولت بعد از واگذاری از کار خود اخراج شده‌اند.

اما از میان این کارگران نیز قطعاً تهدید اخراج برای کارگران قراردادی بیشتر است، کارگرانی که طبق آمارهای وزارت کار 70 درصد جامعه کارگری کشور را شامل می‌شوند و با این ترفند که بعد از اتمام قراردادشان دیگر با آنها قراردادی منعقد نمی‌شود، آنها را جزء اخراجی‌ها و بیکارشده‌ها هم محسوب نمی‌کنند.

یک فعال کارگری:متأسفانه هر واحد واگذار شده به بخش خصوصی یا ورشکسته و یا به نحوی کارگر آن واحد متضرر می‌شود. این گونه دلایل موجب می‌شوند که نیروی کاری که به تازگی وارد بازار کار می‌شوند بعد از مدت کوتاهی با بیکاری مواجه شوند


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه 27 مرداد1388ساعت 18:45  توسط کارگر  | 

عضو كانون عالي شوراها:مشورت در انتخاب وزير مي‌تواند سه جانبه‌گرايي را پايه‌گذاري كند

عضو كانون عالي شوراهای اسلامی کار کشور با بيان اينكه وزير كار يك وزير محوري در كابينه است، گفت: وزير كار هم با نيروي كار كشور به طور مستقيم در ارتباط است و هم زيرساخت‌هاي مرتبط با كسب‌وكار در حيطه وظايف اوست و در واقع كار چند وزارتخانه به طور مستقيم به او احاله مي‌شود.

صالحي با اشاره به اينكه تاكنون با كانون عالي شوراها درباره انتخاب وزير كار دولت دهم مشورتي صورت نگرفته است، گفت: اميدواريم حتي اگر مشورت نمي‌شود، رييس‌جمهور وزيري را براي اين حوزه انتخاب كنند كه داراي ويژگي‌هاي خاص مورد اشاره باشد، چون وزارت كار جايگاه حساسي دارد و يك وزير كار موفق مي‌تواند در ساير جايگاه‌هاي اقتصادي كشور هم تاثير گذار باشد


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه 25 مرداد1388ساعت 20:42  توسط کارگر  | 

بحران در واحدهاي توليدي/ زندگي با طعم ورشكستگي

اخبار نيمه‌رسمي منتشره از سوي كارشناسان اقتصادي و مديران سال‌هاي پيش كشورمان نيز نشان مي‌داد كه در سال 87، بيش از 1400 واحد صنعتي كشور با بحران دست و پنجه نرم مي‌كردند كه بي‌توجهي به اين وضعيت مي‌توانست اين بحران را عميق‌تر كند، اما تمام اين هشدارها سبب نشد تا مديران ارشد كشور و در راس آنها، محرابيان وزير جوان صنايع و معادن كه تجربه كافي براي هدايت كشتي دچار طوفان صنعت كشور نداشت، به خود آيد و از همين رو بود كه در روزهاي آخر سال 87 و در جمع مديران، از وضعيت مناسب صنعت سخن گويد

نخستين بار اين اتاق بازرگاني ايران بود كه از وقوع سونامي در توليد كشور خبر داد. بنا به گزارش اين نهاد قدرتمند صنفي، از 183 واحد صنعتي مورد تحقيق اين اتاق، تمامي واحدها با مشكل نقدينگي دست و پنجه نرم مي‌كردند و اكثريت به توليد با حداكثر 50 درصد از ظرفيت خود مبادرت مي‌ورزيدند. اتاق با اشاره به اين گزارش، خواستار اتخاذ تدابيري فوري شد تا واحدهاي صنعتي از اين گرداب خلاصي يابند و مدير اتاق در استان اصفهان، از سال 88 با نام سال بحران‌هاي كارگري نام برد


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه 24 مرداد1388ساعت 21:23  توسط کارگر  | 

کارگران آونگان مقابل استانداری تجمع کردند

کارگر: ظهر امروز حدود ۱۵۰ نفر از کارگران شرکت آونگان اراک در مقابل استانداری مرکزی تجمع کردند و خواستار حمایت مسولین استان در الزام کارفرما به پرداخت سنوات خود شدند.

این کارگران که طی ۲۰ ماه گذشته علی رغم رایزنی های متعدد با مدیرعامل موفق به دریافت سنوات پایان خدمت خود نشده اند اخیرا حکم توقیف اموال خریدار کارخانه را از اجرای احکام دادگستری  اخذ کرده و ماشین گرانقیمت وی به ارزش۴۲میلیون تومان را مصادره کردند ولی تاکنون از توقیف سایر اموال مدیر عامل به دلیل مخفی شدن وی ناکام مانده اند.

این کارگران هریک تقریبا ۱۰ میلیون تومان بابت سنوات خود از کارفرما طلب دارند که در قبال آن چک دریافت کرده اند اما هیچیک از چکها در موعد مقرر وصول نشده است.

در حال حاضر پرداخت حقوق کارگران شاغل در این کارخانه هم اسفبار است کارفرما از بازگرداندن وجوهات صندوق قرض الحسنه کارگران هم خوداری می کند و آنها را در تنگنا قرار داده است .

قربانی معاون سیاسی اسبق استانداری از مدیران ارشد این کارخانه است که با ورود مهندس شعبانی فر به استان مرکزی با هدف حل مشکلات به کارخانه آونگان اعزام شد. وی  نتوانست با کارگران ارتباط برقرار کند حتی  چند تن از اعضای قدیمی شورای اسلامی کار شرکت را اخراج کرد.

+ نوشته شده در  شنبه 24 مرداد1388ساعت 21:14  توسط کارگر  | 

عاقبت خبرنگاران هم به کوزه گر رسیدند

شاید تابحال  این تمثیل را شندیدکه در روزگار قديم در شهر ري خياطي زندگی می کردو وقتي كسي ميمرد و او را به گورستان مي بردند از جلوي دكان خياط مي گذشتند .  يك روز خياط فكر كرد كه هر ماه تعداد مردگان را بشمارد پس كوزه اي به ديوار آويزان كرد و يك مشت سنگ ريزه پهلوي آن گذاشت هر وقت از جلوي دكانش جنازه اي را به گورستان مي بردند يك سنگ داخل كوزه مي انداخت و آخر ماه كوزه را خالي مي كرد و سنگها را مي شمرد .روزها گذشت و خياط هم مرد . يك روز مردي كه از فوت خياط اطلاعي نداشت به دكان او رفت و مغازه را بسته يافت  . ازهمسايگان پرسيد : خياط كجاست؟همسايه به او گفت : ‌خياط هم در كوزه افتاد .                                                                                                                           و اين حرف ضرب المثل شده و وقتي كسي به يك بلائي دچار مي شود كه پيش از آن درباره اش حرف مي زده ، مي گويند :” خياط در كوزه افتاد ”                                                                                                                                      حالا هم جماعت خبر نگار که اخبار حقوق نگرفتن کارگران را در واحدهای صنعتی را با عبور از ممیزی های آنچنانی مدیر مسول در جریده کاغذی یا الکترونیک ثبت می کردند یا به علل مختلف موفق به اطلاع رسانی نمی شدند و تنها اخبار این چنینی را در دفتر خاطرات خود به نگارش در می آوردند، امروز خود هم به مصیبت عقب افتادن حقوق دچار شدند.قرارداد و تسویه حساب سفید امضا کم بودحالا مصیبت عقب افتادن حقوق به مراتب کمتر از قانون هم با آن اضافه شد.  عاقبت خبرنگاران هم به کوزه گر رسیدند ودر کوزه افتادند.

+ نوشته شده در  شنبه 24 مرداد1388ساعت 20:37  توسط کارگر  | 

روزهاي سخت آيت‌الله

روايت اولين جلسه مجمع تشخيص بعد از انتخابات سال 84 /ماجراي پخش اعترافات آيت‌الله شريعتمداري در صدا و سيما

برادر كوچك هاشمي به وضعيت فعلي رئيس مجلس خبرگان رهبري مي‌گويد: واقعاَ روزهاي سختي بر آقاي هاشمي مي‌گذرد. وقتي ايشان مي‌ببينند جمعي از هموطنان در زندان هستند و جمعي كتك مي‌خورند و مضروب مي‌شوند و حتي اعضاي خانواده‌اش را مي‌گيرند و بسيار سخيف و خشن با آنها برخورد مي‌كنند، حال خوشي نخواهند داشت. چون اين وضعيت، شرايطي نيست كه براي آقاي هاشمي شيرين و مطلوب باشد


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه 23 مرداد1388ساعت 21:30  توسط کارگر  | 

درد نامه آموزش یاران نهضت سواد آموزی استان مرکزی

 " ماکارمندان نهضت سوادآموزی شهر اراک به علت نگرفتن حقوق واضافه کار چند ماهه گذشته مجبور به مسافرکشی وکارگری ساختمانی شده ایم .آخهاگر مسوول نهضت راقبول ندارن د چراماوخانواده های مارا اذیت میکنند ومن کارمند دولت باید بروم کارگری تا زندگی را تامین کنم

 .خودشان که مشکلی ندارند وحقوق واضافه کارشان با رقمهای بالا دارند ودم از عدالت وبیت المال هم میزنند وبخدا اگر گوشه یکی از اسکناسها پاره باشد زمین وزمان را به باد فوش وبدبیرا ه میگیرند وبه همه اهانت میکنند .دولت ما ورهبر ماحامی افراد ضعیف هستند ولی اینها بااین کارشان فقط بدبینی درست میکنن.    منبع:مهرورزان اراک


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه 23 مرداد1388ساعت 21:23  توسط کارگر  | 

مدیر عامل آلومینیوم اراک:تعطیلی خط قدیمی شرکت منجر به بیکاری بیش از دو هزار کارگر خواهد شد

مرتضی مرجانی مدیرعامل شرکت آلومینیوم اراک (ایرالکو):«دستگاه قضایی به دنبال شکایت سازمان محیط زیست دستور تعطیلی خط قدیمی شرکت را صادر کرده که این مساله منجر به بیکاری بیش از دو هزار کارگر شاغل در این خط خواهد شد.»

معاون دادستان اراک: اجازه نمی دهیم که این مسئله حربه ای برای تضییع حقوق کارگران شود/نکته قابل توجه نیز این است که شکایت از کارخانه آلومینیوم مربوطه به 17 سال پیش است که دراین مدت مسئولین کارخانه اشراف بر موضوع داشته اند ومی توانستند تمهیدات لازم را برای کارگران ومشکلات دیگر در نظر بگیرند. به مسئولین ایرالکو متذکر می شویم که حق اخراج وتضییع حقوق کارگان کارخانه آلومینیوم را ندارند حتی در صورت بیکاری یک کارگر نیز ایرالکو باید پاسخگو باشدادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه 22 مرداد1388ساعت 20:4  توسط کارگر  | 

ویژه:جلسه در وزارت صنایع برای حل مشکلات کارگران شرکت صنایع اراک

کارگر: به منظور پایان یافتن مشکلات شرکت صنایع اراک روز یکشنبه جلسه ای با حضور روغنی معاون وزیر  و تعدادی از اعضای شورای اسلامی کار و کارفرمایاین شرکت، حسن آصفری فرماندار ،عباس رجایی و احمد لطفی نمایندگان اراک در مجلس شورای اسلامی،رییس سازمان صنایع و معادن استان در وزارت صنایع  تشکیل شد. بنابر اخبار موثق با تلاش رجایی و آصفری بحث اجبار کارگران به پذیرش بیمه بیکاری منتفی شده و رجایی به کارفرما گوشزد کرده که براساس تعهدات قرارداد فروش شرکت، تعطیلی و بیمه بیکاری تا ۵ سال غیرممکن است. وکارفرما مکلف به پرداخت حقوق ۳ ماه گذشته و راه اندازی کارخانه  است 

دراین جلسه مقرر می شود موضوع بازنشستگی کارگرانی که در کارهای سخت وزیان آور کار کرده اند ولی به علت تعطیلی کارخانه توسط کارفرما در سوابق بیمه ای آنها مشکل ایجاد شده است از طریق وزیر صنایع و رایزنی با وزیر رفاه پیگیری شود. 

همچنین وزیر صنایع موضوع بازنشستگی کارگران را همانند سایر کارخانجات نساجی در هییت دولت پیگیری کند ۰ در همین حال گفته می شود فرماندار اراک به عنوان ناظربر انجام تعهدات انتخاب شده استمحمدحسن آصفري امروز در گفتگو با خبرگزاری فارس گفت:: با هماهنگي‌هاي صورت گرفته و تعهد كارفرما به مسئولان تا 29 مرداد ماه جاري نخستين حقوق تا 10 شهريور ماه قسط دوم حقوق معوق و تا 19 شهريور ماه نيز تمام بدهي كارفرما به كارگران پرداخت مي‌شود.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه 21 مرداد1388ساعت 20:3  توسط کارگر  | 

بعد از عرضه بلوکی سهام مخابرات قوانین دولتی تغییر می کند

 

به گفته مدیر عامل شرکت مخابرات ایران تا پایان سال جاری تغییرات جهشی در سهام مخابرات خواهیم داشت. صابر فیضی اظهار کرد: «بعد از عرضه بلوکی سهام مخابرات قوانین دولتی تغییر می کند و شاهد اتفاقاتی در وضعیت سهام مخابرات خواهیم بود.» وی با بیان اینکه سهام بلوکی شرکت مخابرات 50 به علاوه یک سهم عرضه می شود، گفت: «واگذاری بلوکی سهام مخابرات که از روز سیزدهم مردادماه فراخوان آن منتشر شد، طی دو مرحله انجام می شود و سازمان خصوصی سازی در مرحله اول با انتشار آگهی و فراخوان در روزنامه های کثیرالانتشار از متقاضیان سهام شرکت مخابرات درخواست می کند تا تقاضای خود را به سازمان خصوصی سازی ارائه دهند که در صورت داشتن شرایط لازم آنها در مرحله دوم پذیرفته و به بورس معرفی خواهند شد.» مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با تاکید بر اینکه خریداران بلوکی مخابرات بعد از تحویل و استقرار با قوانین جدیدی فعالیت خواهند کرد، اظهار کرد:« بعد از مستقر شدن و خروج آنها از قوانین دولتی آیین نامه ها نیز اصلاح شده و در آن زمان است که شاهد تغییرات جهشی در مخابرات خواهیم بود.»                                                                                                             منبع ایسنا

+ نوشته شده در  چهارشنبه 21 مرداد1388ساعت 19:55  توسط کارگر  | 

کارگران از روياي 420 هزار توماني تا واقعيت 263 هزار توماني

اين روزها داستان اقتصاد با روزهاي قبل از انتخابات فرق كرده است؛ يعني اگر تا همين چند وقت پيش دولتي‌ها وعده‌هاي رنگي مي‌دادند اما حالا كارگران بازهم بازگشته‌اند به همان نقطه صفر فقر.
موسي خيلي خوش اخلاق نيست، اما تمامي همكاران وي در روزنامه او را دوست دارند. مخصوصاً وقتي كه بازي‌هاي ليگ برتر فوتبال برگزار مي‌شود، به دليل آن‌كه هنوز مثل جوان‌ترها حرص مي‌خورد و پاي تلويزيون بالا و پايين مي‌پرد، خيلي مورد توجه و علاقه جوان‌ترهاست.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه 21 مرداد1388ساعت 19:36  توسط کارگر  | 

علیرغم حرف هایی که در حمایت از صنایع داخل زده می شود، واگن پارس اراک مورد بی توجهی است

صاحبان صنایع زیردستی واگن پارس بر این باورند علیرغم حرف هایی که در حمایت از صنایع داخل زده می شود، واگن پارس اراک مورد بی توجهی است و این امر کارخانه ای را که دارای فناوری های متعدد است و توانایی ساخت لوکوموتیو، واگن های باری، مترو و مسافری را دارد در مرحله رکود و سقوط قرار داده است و ماه هایی پیش می آید که این شرکت بزرگ قادر به دادن حقوق کارگان خود نیست

حرف دل آنان، جلوگیری از واردات بی رویه و اتکا به توانایی خارجی است و گرچه هر بار با دلگرمی و دلسوزی، مسئولان قول پیگیری را دادند اما گویا وقتی به تهران می روند انبوه کارها و برنامه ها مجالی به آنان برای فکر کردن به درد دلهای شنیده شده نمی دهد و هر بار این دوره تکرار می شود، باز مسئولی و باز درد دل و دوباره انبوه کارها در تهران برای فراموش کردن مشکلات صنعت اراک و توانمندی داخلی                             منبع: خبرگزاری مهر


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه 20 مرداد1388ساعت 15:42  توسط کارگر  | 

دولت نهم نتوانست با كارگران همراه شود و حداقل خواسته‌هاي منطقي آنان را برآورده سازد

علی دهقان کیا عضو هيات مديره كانون هماهنگي شوراهاي اسلامي كاراستان تهران: شوراها در قبال حداقل دستمزد قائل به تعامل با دولت نيستند زيرا درشرايطي كه نرخ تورم 25 درصد بود شوراي عالي كار افزايش مزد را 20 درصد تصويب كرد.

كانون شوراهاي اسلامي كار دست دوستي به دولت نهم دراز كرد و خواست كه با تعامل با دولت مشكلات كارگران كاهش يابد اما...ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه 20 مرداد1388ساعت 15:22  توسط کارگر  | 

فرزند شهید مطهری خطاب به شریعتمداری:کیهان از دوستان نادان و البته خیرخواه انقلاب اسلامی است

                                                                                           متن کامل پاسخ سانسور نشده علی مطهری به کیهان

آقای حسین شریعتمداری بخواند

در شماره پنجشنبه 15/5/88 روزنامه کیهان مقاله‌ای تحت عنوان «آقای علی مطهری بخواند» به نام آقای محمد امینی درج شده بود که چون شامل توجیه شرعی و ایدئولوژیک ظلم‌هایی است که در حوادث بعد از انتخابات از طرف نیروهای امنیتی کشور بر مردم روا داشته شد، سکوت درباره آن را جایز ندیدم 

 از نظر نگارنده اساسا کیهان اعتقادی به آزادی بیان ندارد و به خاطر کتمان حقایق و بی تفاوتی نسبت به ناراستی‌های حکومت، آن هم به بهانه حفظ نظام، از دوستان نادان و البته خیرخواه انقلاب اسلامی به شمار می‌رود و دوستیهای آن با انقلاب و ولایت فقیه از قبیل دوستی‌های خاله خرسه است که معمولا ضرر آن از نفع آن، دافعه آن از جاذبه آن و دشمن سازی آن از دوست سازی آن بیشتر است


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه 19 مرداد1388ساعت 21:42  توسط کارگر  | 

بازنشستگان واگن پارس اراک مجبور به توقیف اموال شرکت شدند

کارگر:جمعی از کارگران واگن پارس اراک که بین ۵/۱ تا ۲ سال گذشته بازنشسته شده اند و شرکت به علت مشکلات مالی از پرداخت سنوات پایان خدمت آنها خوداری می کند براساس رای هیئت حل اختلاف کارگری و اجرای احکام دادگستری یکی از جرثقیل های شرکت را توقیف کردند. در حال حاضر بیش از ۹۵ نفر از کارگران بازنشسته که طی دو سال گذشته موفق به دریافت سنوات نشده اند  به مراجع حل اختلاف در سازمان کار شکایت کرده اند.

از سوی دیگر کارگران این شرکت بابت حقوق خرداد و تیرماه تنها ماهیانه دویست هزار تومان علی الحساب دریافت کرده اند و مابقی حقوق و مزایای آنها پرداخت نشده است .

علی رغم تاکید مقام معظم رهبری و مسولین مبنی برحمایت از تولید داخلی با استفاده ار محصولات ایرانی  متاسفانه برخی خبرها  از انعقاد قراراد خرید واگن از دول خارجی حکایت دارد.

+ نوشته شده در  دوشنبه 19 مرداد1388ساعت 21:10  توسط کارگر  | 

تاريخ انقلاب را سياه نکنيم

به راستی ما به کجا می رویم؟ آیا سیاست مداران و دوستاران انقلاب به این مهم اندیشیده اند که هزینه ایراد چنین اتهامات سنگینی به چه قیمتی برای عملکرد نظام در سال‏های پس از انقلاب تمام می‏شود؟ البته به برخی عملکردهای این سه شخصیت در حوادث پس از انتخابات ایرادات جدی وارد است که جداگانه ارزیابی سیاسی می‏خواهد؛ اما باید دقت نمود که "خطِ" نفی تاریخ انقلاب اسلامی تا قبل از سال 84 توسط عده ای که اهداف خاصی دارند، عملا صورت تحقق به خود نگیرد


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه 18 مرداد1388ساعت 20:31  توسط کارگر  | 

به عجايب هفتگانه افزوده شد:كاشت درخت گاز طبيعي در يكي از بزرگترين ميادين اراک

           به عجايب هفتگانه افزوده شد             به قلم:د.پ.س.ق

كاشت درخت گاز طبيعي در يكي از بزرگ ترين ميادين مركز استان مركزي!!! احتمالا با همكاري شوراي شهر  و شهرداري معزز اراك

چند هفته اي است به بهانه حضور در يكي از وظايف كاري به اتفاق دو تن از همكاران مسيري را طي مي كنيم كه در اواسط آن مسير، ميداني بزرگ در اين شهر بزرگ! قرار دارد و قبلا از آبنماها ، فضاي سبز و زيبايي اين ميدان مسحور و غرق در ادبيات زيباي خواجه شيراز ، سعدي شيراز، خواجوي كرمان، عطار نيشابور، باباطاهر همدان و انواع و اقسام عارفان، عاشقان و رندان مي شدم و


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه 17 مرداد1388ساعت 21:33  توسط کارگر  | 

روز خبرنگار

چه كسي مي تواند او را به خانه اش راهنمايي كند و در خانه بنشاند و از او طلب مجيزگويي و تملق و چاپلوسي كند كه چشم ليزري اجتماع در كشف نديدني هاي گم شده در بطن ابهامات سياسي، فضاي نابهنجار اجتماعي و مشكلات روزمره اشخاص و آحاد آن اجتماع است؟! كسي را متهم نمايد كه در طبيعي ترين حالت شغلش يكي از مشاغل ناامن و پراسترس اجتماع است؟!

واقعا چه كس مي تواند خبرنگار را توصيف كند و چه كس مي تواند قدر و منزلت او را كه مجموعه اي از معنويات و اخلاقيات است، ارج درخور عطا كند؟!


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه 17 مرداد1388ساعت 21:20  توسط کارگر  | 

استاندار مرکزی روز خبرنگار را تبریک گفت

                                                                                                   

جريان آزاد خبررساني همچنين زمينه‌ساز توزيع ثروت و قدرت در جوامع قلمداد مي‌شود. در نظام جمهوري اسلامي كه ستون‌هاي آن بر پيوند مردم و كارگزاران استوار است، اصحاب قلم و صاحبان خرد و انديشه، به ويژه خبرنگاران همواره زبان گويا و حقيقت‌جوي جامعه بوده و با چشمان تيزبين و نگاه واقع‌بين، مسئوليت خطير آگاه‌سازي مردم را به خوبي به عهده دارند.
شعباني‌فرد به نقش اصحاب رسانه در بيان واقعيت‌ها و ستم‌هاي روا داشته شده به مردم اشاره و با گراميداشت ياد و خاطره شهيد صارمي افزوده است: شهيد صارمي از خبرنگاران پر تلاش و جسوري بود كه از حضور در ناامن‌ترين ميدان‌ها، ترسي به دل راه نداد و به رسالت خويش، صادقانه در راستاي آگاهي بخشي جامعه گام برداشت كه بي‌جهت نيست روز شهادت اين خبرنگار عرصه قلم و اطلاع‌رساني، روز خبرنگار نام گرفته است تا شايد گوشه‌هايي از خدمات و تلاش‌هاي صادقانه اين عزيز و هم سنگرانش براي هموطنان گرامي تشريح شود.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه 17 مرداد1388ساعت 18:29  توسط کارگر  | 

تحلیل سایت دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب از حاضران و غایبان مراسم تنفیذ

دلخوری و ناراحتی هاشمی رفسنجانی و احمدی نژاد نسبت به يكديگر اگر به گذشته خيلی دور برگردانده نشود در طول 4سال گذشته دولت نهم نمودهای عينی داشت

محمود احمدی نژاد در بسياری از جلسات مجمع تشخيص مصلحت شركت نمی كرد و هاشمی رفسنجانی هم در بعضی از جلساتی كه احمدی نژاد به نمايندگی از جمع سخن می گفت شركت نمی كرد كه يكی از مهمترين اين جلسات، كه در سال گذشته و قبل از انتخابات اخير برگزار شد ديدار مهم هرساله كارگزاران نظام با آقا بود كه هاشمی رفسنجانی در آن شركت نكرد...


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه 17 مرداد1388ساعت 18:18  توسط کارگر  | 

از هزار و صد و هشتاد سال پیش مظلومان جهان هر روز تو را می جویند، ای عدالت گستر بیا

                       نیمه شعبان

ای یوسف زهرا که صدها هزار یوسف از حسن جمالت‏حیران شده و هزاران خویشتن دار صبور از عشق دیدارت، گریبانها را شکافته که: ای پیدای پنهان! رخ بنما، خود را هویدا کن . . شمع افروز، ظلمت ها را پنهان کن . . ابرهای تیره بلا را که باران حوادث بر سر یاران می‏بارد، پس زن، بر باد ده، با آفتاب رخت، دل عشاقان را امیدبخش که هم اینک شور و شر و خوف و ضر فراگیر شده و امن و امان از میان رفته; تنها یک روزنه امید دوستانت را نوید می‏دهد و تحمل سهمگین ترین رنج و بلا را بر آنان هموار می‏سازد که برق ذوالفقار علی را در دست‏با قدرتت‏ببینند و چشم های رمد دیده به نور جمال دل آرایت روشن گردد .

ای آب زندگانی و ای دریای بی‏کران اسماء و معانی! از ندیدنت دیده‏هایمان گریان و اشکهایمان چون باران است . ای نوح! ای ربان کشتی اهل بیت! غرق زدگان را دریاب و کشتی را از طوفان بلا برهان . ای نور برگزیده حق که انوار مصطفی و مرتضی از نور رخت نمایان است، می ناب ولایت را بی‏ساغر و پیاله به ما بیاشامان تا زعشقت‏بیشتر مخمور ومست گردیم که این راه، همی عاشق می‏خواهد نه عاقل و سرمست می‏خواهد نه خامل .


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه 15 مرداد1388ساعت 19:17  توسط کارگر  | 

ورود آنفلوانزا به اراک تایید شد

به گفته دکتر بابک عشرتی رییس مرکز بهداشت استان مرکزی آلودگی یک نفر در اراک به آنفلوانزای نوع A تایید شد.

در حالی که یکی از خبرنگاران خبرگزاریهای کشوری وابسته به مسئولین استانی در وبلاگش به نقل از منابع نامشخص وجود هر گونه مورد ابتلا به  آنفلوانزا در اراک را تکذیب کرده است،اما روز گذشته رییس مرکز بهداشت استان در گفتگو با خبرگزاری مهر از 10 مورد مشکوک به آنفلوآنزای خوکی در چند روز گذشته در استان مرکزی و آلودگی یک نفر از آنان به آنفلوانزای نوع A خبر داد


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه 14 مرداد1388ساعت 20:31  توسط کارگر  | 

رییس شورای اسلامی کار شرکت صنایع اراک با شکایت کارفرما به کلانتری احضار شد

نماينده كارگران شركت صنايع اراك در روزهاي اخير از سوي كلانتري گيلي با شكايت مديران اين شركت احضار شده است.

حسين نوروزي كه بارها در گفتگو با رسانه‌ها نسبت به اقدامات غير قانوني مدير شركت صنايع اراك اعتراضاتي را صورت داده و مسئولان را نسبت به وقايع رخ داده در اين شركت حساس كرده بود اينك با اعمال فشارهايي براي باز پس گيري مواضشع خود و سكوت در قبال وقايع شركت صنايع اراك روبرو شده است.

لازم است فرماندهي جديد انتظامي استان مركزي با در نظر گرفتن شرايط كارگران اين شركت و تغيير برخي فرماندهان پاسگاه‌هاي انتظامي زمينه را براي تامين امنيت و خواست كارگران اين شركت فراهم كنند.

همچنين كارگران شركت صنايع اراك بايد با دور شدن از افرادي كه قصد بهره برداري سياسي از خواسته صنفي آنان را دارند به گونه‌اي عمل كنند كه عده‌اي از افراد كه خواستار سكوت كارگران در قبال رويدادهاي شركت صنايع اراك هستند به مطامع خود دست نيابند                                منیع اراک۷ جدید

+ نوشته شده در  سه شنبه 13 مرداد1388ساعت 21:59  توسط کارگر  | 

این هم روایت آقای دکتر از اشتغالزایی در استان مرکزی

دکتر امیر احمدی دبير كارگروه اشتغال و سرمايه‌گذاري استان مركزي و رییس سازمان کار و امور اجتماعی:به طرح‌هاي منعقد شده 66 ميليارد و 500 ميليون تومان معادل 54 درصد از مجموع تسهيلات ابلاغي پرداخت شده كه با پرداخت آن 4 هزار و 293 فرصت شغلي جديد در استان فراهم شده است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه 13 مرداد1388ساعت 21:45  توسط کارگر  | 

مركز آمار: بيكاري كم شده است، كارشناسان: قبول نداريم

پس از اعلام آمار بيكاري در كشور از سوي مركز آمار ايران و وزارت كار شدت بيشتري گرفته و بسياري از كارشناسان و نمايندگان مجلس، معتقدند كه آمارهاي اعلامي نادرست است و نمي‌تواند مبنايي براي حركت آينده كشور باشد

كم‌شماري و اعلام آمار دهان پركن به رويه‌اي كلي در كشور تبديل شده است و مشكل آنجاست كه هر مسئولي در ابتداي كار، دستاوردها و آمار مسئول قبلي را زير سوال مي‌برد، و در پايان كار و براي نشان دادن توانايي‌هاي خود، دست به تحريف برخي از آمار مي‌زند

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه 13 مرداد1388ساعت 21:32  توسط کارگر  | 

وضعیت بحرانی ایرالکو

 سود و زيان پيش بيني شده شرکت به هنگام واگذاری اين شبهه را ايجاد مي کند که سازمان خصوصي سازي و بورس در عرضه سهام اين شرکت شفاف عمل نکردند و واقعيت به بازار منعکس نشده است به طوري که سهامداران ايرالکو سال گذشته نه تنها سود 400 توماني را دريافت نکردند، بلکه زيان 340 توماني را در پرونده دارايي هاي خود ثبت کردند

هزینه تیم ورزشی و تعطیلی دیگهای این شرکت به دستور دادستان و اختلاف بین سهامداران سبب شده که کارگران نسبت به آینده شغلی خود نگران باشند


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه 13 مرداد1388ساعت 21:22  توسط کارگر  | 

کاهش بیکاری با افزایش مشاغل کاذب/ جوانان چیپس فروش

نماینده کارگران در شورای عالی حفاظت فنی:فقط در صورتی می توان آمار کاهشی نرخ بیکاری را پذیرفت که مشاغل جدیدی ایجاد شده باشد و جوانانی از این طریق به کارگمارده شده باشند، در غیر اینصورت با وضعیت ثابت اشتغال، نرخ بیکاری بالای 15 درصد است

اکونومیست نرخ بیکاری در سال 91 را برابر با 15 درصد اعلام کرد

دبیر شورای هماهنگی کارفرمایان کشور اظهار داشت: افراد برای پیدا کردن شغل ساده و ارتزاق نیز با مشکلات متعددی مواجه هستند و از سویی نیز برخی بنگاههای اقتصادی با خطر از بین رفتن پایداری و تعطیلی مواجه هستند

 آیا در حال حاضر جوانانی که می توانند در بنگاهها چرخهای تولید را به حرکت درآورند باید در سوپر مارکت ها چیپس و پفک نمکی بفروشند؟


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه 12 مرداد1388ساعت 20:13  توسط کارگر  | 

مقام معظم رهبري حكم دومين دوره رياست‌جمهوري محمود احمدي‌نژاد را تنفيذ كردند

اگر به يكديگر بدبين باشيم از دشمنان حقيقي ضربه مي‌خوريم

                      

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای : اعتماد مردم سرمایه اصلی نظام است و از همه مسئولان و دست‌اندرکاران بخش‌های مختلف انتظار جدی داریم که با رفتار خود، این اعتماد گرانقدر به‌طور مستمر افزایش دهند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه 12 مرداد1388ساعت 19:55  توسط کارگر  | 

ســـلام و درود بی پایان بر صورت و سیرت پیامبر گونه ات

                 ولادت حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان مبارک                        

 ای سرو بوستان ایستادگی! ای زیباترین گل باغ حسین (ع)! ای جوان رعنا و رشید حسین (ع) ای علی (ع) را یادگار! ای علی اکبر! گلستانی از زیباترین گل های فداکاری! و دریایی از آبیِ عطوفت را در دل خود، جمع داشتی، لوح عاشورا، در انتظارِ قلم شمشیر تو نشسته تا خاطره دلیر مردی های بدر و حنین را بر آن نقش نمایی و تمثال قدم های رسول خدا (ص) را بر پهنه کربلا حک کنی. تو که در صورت و سیرت شبیه ترین بودی به پیامبـر خیر و برکت (ص)! ســـلام و درود بی پایان بر صورت و سیرت پیامبر گونه ات.

+ نوشته شده در  دوشنبه 12 مرداد1388ساعت 19:0  توسط کارگر  | 

مطالب قدیمی‌تر